odwiedź nas w serwisach:

Historia Juraty

Założona w 1928 roku Spółka Akcyjna „Jurata” na 150 hektarach wydzierżawionej od państwa ziemi rozpoczęła budowę hoteli, willi domów letniskowych i infrastruktury. Jurata jest dzielnicą Jastarni. Niedaleko DW Floryda wybudowano znany w latach przedwojennych Hotel Lido. Wybór Juraty nie był przypadkowy, ponieważ temperatury tutaj panujące są łagodniejsze niż na wybrzeżu morskim ze względu na otoczenie lasami, wodami Bałtyku i Zatoki Puckiej. Także ilość dni słonecznych jest wyższa niż na pozostałym wybrzeżu ze względu na położenie Półwyspu Helskiego, nad którym morska Bryza w Juracie przegania chmury.

Najbardziej znane pensjonaty i hotele przedwojennej Juraty to: Floryda, Lido, Wielkopolanka, Hungaria, Marina, Mewa, Bałtyk, Helunia, Marysieńka, Barigna, Mira, Przedwiośnie. Kilka z nich jak Floryda, Lido czy Wielkopolanka działają nieprzerwanie do dziś.

W Juracie i w Apartamentach Floryda spędzało wakacje wiele znanych osób. W Juracie spędzało wakacje wielu prezydentów przed drugą wojną i obecnie : Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Prezydent Lech Wałęsa, Prezydent Lech Kaczyński i Prezydent Bronisław Komorowski .

Narodowe Archiwum Cyfrowe - wpisz Jurata:

www.audiovis.nac.gov.pl/search/

Atrakcyjność Juraty zwiększa jej położenie na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Ptaków Natura 2000 „Zatoka Pucka i Półwysep Helski". Plaże w Juracie mają najwyższy stopień czystości, są szerokie, ciche i mogą być polską Florydą. Jurata ma interesującą  bazę noclegową.

Floryda oferuje Państwu możliwość noclegu z małym psem lub kotem.

W Juracie znajduje się plaża dla turystów z psami - wejście na plażę nr. 55
 
 

Kontakt

Floryda Jurata
Wojska Polskiego 17
84-141 Jurata

 

kom 781 84 84 24 
mail: hotelfloryda.pl@gmail.com

zaoferuj, szukaj dojazdu

https://goo.gl/maps/TbZcw8dsNwm

https://binged.it/2Jo88dr

www.blablacar.pl

http://rozklad.sitkol.pl/